انتشار جلد دوم کتاب "شرح زیارت جامعه کبیره" در زنجان

جلد دوم کتاب "شرح زیارت جامعه کبیره" آیت الله محمداسماعیل صائنی در زنجان منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان،  مسئول اجرایی کانون حضرت آیت الله صائنی (ره) زنجان از انتشار جلد دوم کتاب "شرح زیارت جامعه کبیره" حاوی بیانات حکیم متاله عالم ربانی آیت الله محمداسماعیل صائنی  در زنجان خبر داد و گفت:گردآورندگان و ویراستار همواره سعی وافر مبذول داشته اند که در ارائه بیانات ایشان به صورت متون فارسی، امانت داری معنوی و نگارشی تحقق یابد.

 

مسئول اجرایی کانون  فرهنگی حضرت آیت الله صائنی (ره) با بیان اینکه نگارش متن سخنرانی های مربوط به بحث زیارت جامعه کبیره ایشان توسط جمعی از دوستان و ارادتمندان انجام یافته است، افزود: حکیم مفسر قرآن کریم مرحوم آیت الله محمد اسماعیل صائنی از علمای زنجان و در زمره یکی از شاگردان ممتاز مرحوم علامه محمدحسین طباطبایی است که در طول حیات با برکت خود در سخنرانی های مدون دینی و اجتماعی داشته است.

وی اظهار داشت: گردآورندگان و ویراستار همواره سعی وافر مبذول داشته اند که در ارایه بیانات ایشان به صورت متون فارسی، امانت داری معنوی و نگارشی تحقق یابد.

مسئول اجرایی کانون فرهنگی حضرت آیت الله صائنی (ره) زنجان با بیان اینکه زیارت جامعه کبیره امام هادی(ع) مرکز شناسایی خصوصیّت امامان به حقّ است، تصریح کرد: :  امامانی که خداوند تعیین کرده و جانشینان به حقّ پیامبر اسلام(ص) هستند. مضامین ومطالب فوق العاده ی این زیارت شریفه مبین مکتب ولایت و امامت است؛اگر کسی این مضامین ومطالب را عمیقا" درک کند احتیاجی به براهین دیگر ندارد، زیرا در این زیارت شریفه خصوصیّات ، موقعیت ، منشاء تاثیر ونحوه ی تسلط ولایت امامان بزرگوار به خوبی بیان شده است، همچنین رابطه ی مقام ربوبیت حضرت پروردگاربا رسول الله (ص) و ائمه ی هدی (علیهم السلام) در این زیارت شریفه با بیانی ساده توضیح داده است ،امام هادی(ع) برای شناسایی موقعّیت تکوینی ائمه(علیهم السلام) این زیارت شریفه را به موسی‌ بن ‌عبدالله نخعی القا کرده است.

وی با اشاره به درونمایه عرفانی و غنی آثار آیت‎الله صائنی، افزود: مطالبی که در کتاب‎های آیت‎الله صائنی مطرح شده است، همواره در قالب مطالب علمی و عرفانی بوده، به شکلی ساده تبیین شده و پایه و اساس قرآنی و روایی دارد. 

خوئینی تأکید کرد: تمامی این مطالب با مفاهیم قرآن کریم مطابقت داشته و علم فلسفه هم آن را تأیید می ‎کند و همچنین درک آن برای عموم مردم آسان است.

 وی با اشاره به جذابیت‎های کتب این عالم دینی برای جوانان، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آثار آیت‎الله صائنی در 4 مقوله علمی، قرآنی، فلسفی و نقلی بوده و ریشه بیانات وی به صورت عمده جوان ‌پسندانه است که به طور قطع مورد استقبال جوانان قرار خواهد گرفت

جستجوی پیشرفته

اوقات شرعیآمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید این هفته
بازدید آخرین هفته
بازدید این ماه
بازدید ماه گذشته
کل بازدید
788
1925
9289
14110
16286
56898
2461245

پیش بینی بازدید امروز
1248


IP شما:46.51.36.5